9 SPÔSOBOV AKO BOJOVAŤ S VRÁSKAMI

Vrásky sú prirodzeným výsledkom starnutia. Sú to kožné nepravidelnosti spôsobené stratou kolagénu v pokožke.

Existujú 2 typy starnutia:

Chronologické (vnútorné):  vplyvom metabolických a genetických procesov, ku ktorým sa pridávajú hormonálne zmeny, ktoré sa časom objavujú a sú s nimi úzko spojené.

Extrémne: spôsobené hlavne vystavením slnečnému žiareniu s následným chronickým oxidačným stresom, fotosenzibilizácia (citlivosť na svetlo). Ďalšie faktory prostredia, ako je smog, jemný prach, vietor a vlhkosť, sú tiež rozhodujúcimi faktormi. Medzi ďalšie príčiny patria aj faktory súvisiace so životným štýlom, ako je fajčenie, nevyvážená strava, stres a nedostatok spánku.

TU je 9 spôsobov, ako bojovať s vráskami, pretože aj vy môžete vyzerať mlado, tak ako sa cítite!

1.Exfoliácia 

Je to dôležitý krok pri starostlivosti o pleť. S pribúdajúcim vekom sa pleť stáva matnou, bez lesku a je vráskavá. Exfoliácia pomôže pri odstránení nečistôt, mazu a nánosov.

Napr. kruhovým jemným pohybom kefky na tvár, špongiou, peelingom na tvár alebo chemickou formou.

2.Vitamín A

Deriváty vitamínu A, ako je retinol, môžu pomôcť exfoliovať pokožku a stimulovať nový rast kolagénu. Používajte kozmetické prípravky s jeho obsahom.

  Pleťové ampulky PURE PERFECTION Anti-age vyhladenie s okamžitým 20%-ným obnovujúcim komplexom na zrelú pleť s nepravidelnou textúrou obsahujú deriváty vitamínu A a avokádový olej.

3. Hydratácia

Hydratácia je v každom smere dôležitá. Pite 8 až 10 pohárov vody denne a používajte hydratačné prípravky obsahujúce kyselinu hyalurónovú.

 Pleťové ampulky PURE PERFECTION – Hydratačný lifting s okamžitým 40%-ným Hydralifting komplexom na suchú a dehydratovanú pleť so stratou tónu obsahujú kyselinu hyalurónovú a kolagén.

4. Oleje

Hydratujte pokožku nielen vodou, ale aj olejmi. Každý deň užívajte doplnok obsahujúci omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať kožné bunky silné a plné vlhkosti. Tiež znižujú vzhľad jemných liniek. Na pleť skúste použiť panenský kokosový olej, o ktorom sa preukázalo, že udržuje spojivové tkanivo silné a pružné, a tým znižuje tvorbu vrások.

Pleťové ampulky PURE PERFECTION – Výživa proti vráskam s okamžitým obnovujúcim 13%-ným Oleo komplexom na suchú pleť s jemnými vráskami obsahujú mix vzácnych olejov k pleti šetrných (ryžový, argánovy a šípkový olej) a extrakt z ginko biloba.

5. Chráňte svoju pokožku pred slnkom.

Poškodenie slnečným žiarením je jednou z hlavných príčin vrások. Používajte krém každý deň s ochranným faktorom.

6. Zdravý životný štýl

Pravidelné cvičenie a spánok sú nevyhnutné v boji proti vráskam. Cvičenie zvyšuje cirkuláciu a dodáva pleti žiarivosť. Koža sa regeneruje počas spánku, preto aby ste zabránili vráskam, skúste spať na chrbte a použite hodvábne postelné prádlo.

7. Vyberte si jemný make-up

Vyberajte jemné a rozptyľujúce produkty, lebo ťažký make-up má tendenciu usadzovať sa vo vráskach a zdôrazňovať ich.

8. Vyskúšajte masáž tváre

Uvoľnením svalov a stimuláciou krvných ciev pod kožou pomáha pravidelná masáž tváre. Tá pomáha udržiavať pružnosť pokožky a odstraňuje vrásky a jemné linky. Pomocou prstov a oleja, ako je kokosový olej, jemne masírujte tvár v pohybe smerom von a hore.

9. Skúste cvičenia

Môže to znieť hlúpo, ale tvárové cvičenia môžu pomôcť vyhladiť vrásky okolo očí. Cieľom je urobiť rôzne výrazy, ktoré pomôžu natiahnuť pokožku na tvári.

Vyskúšajte toto:

  1. Otvorte oči naširoko a udržujte všetky ostatné svaly napäté.
  2. Posuňte očné gule zo strany na stranu.
  3. Po piatich sekundách uvoľnite.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie