Je vaša pokožka smädná?

Dostatočná hydratácia pleti je hlavným faktorom, ktorý určuje nielen krásu pokožky, ale aj jej zdravie. Ak Vaša pleť nemá optimálnu úroveň hydratácie, bude mať tendenciu strácať tón, žiarivosť a elasticitu a urýchli proces starnutia. Je dokázané, že pokožka sa dehydratuje, keď stráca svoju „schopnosť“ zadržať vodu.

Existujú rôzne a sprievodné faktory spôsobujúce dehydratáciu pokožky, a to  najmä:

  • Genetická predispozícia.
  • Vek: po dosiahnutí veku 30 rokov koža stráca schopnosť zadržavať vodu
  • Vystavenie sa klimatickým faktorom, ako sú slnko alebo zima, vietor a UVA slnečné lúče
  • Nevyvážená strava, ktorá neobsahuje ovocie a zeleninu
  • Používanie agresívnych čistiacich prípravkov, ktoré ovplyvňujú povrchovú lipidovú vrstvu.

Prečo sa pokožka musí hydratovať?

Pleť je vystavená nielen vonkajším faktorom (teplo, chlad, vietor atď.), Ale aj mikro pohybom spôsobeným našimi výrazmi. Aby nebola dehydratovaná, musí byť dostatočne pružná. Pružnosť, flexibilita a mäkkosť zaručuje hydrolipidová rovnováha.

Riešenie je v bunkách!

Priestor medzi kožnými bunkami pozostáva z bielkovín, lipidov a ďalších prvkov, ktoré navzájom spájajú bunky a súčasne zadržiavajú vodu, čo umožňuje jej prechod na vrchnejšie vrstvy kože.Na obnovenie správnej hydratácie pokožky je potrebné posilniť bunkovú súdržnosť a pôsobiť proti enzýmom, ktoré spôsobujú degradáciu vnútrobunkových prvkov.

Kyselina hyaluronová ako “elixír mladosti”

Kyselina hyalurónová je látka prítomná v medzibunkovom priestore a je zodpovedná za hydratáciu a elasticitu a tiež za opravu tkaniva. Zachytáva veľké množstvo vody, udržuje konštantnú hydratáciu a spomaľuje proces odparovania (termoregulačný účinok). Keď sa z rôznych dôvodov endogénna kyselina hyalurónová znižuje, dehydratuje kožu a začne proces predčasného starnutia. Neustále doplňovanie kyseliny hyalurónovej pomocou špecifických kozmetických  prípravkov zabraňuje a bojuje s týmto procesom. Pokožka je hydratovaná, zjednotená a elastická.

Dehydratovaná koža alebo suchá pokožka?

Každý človek má odlišné charakteristiky pokožky, ktoré sa líšia podľa veku, genetickej predispozície a environmentálnych faktorov. V niektorých prípadoch dehydratácia závisí od nedostatku vody, zatiaľ čo v iných závisí nielen na nedostatku vody, ale aj lipidov. V tomto prípade je pokožka definovaná ako „suchá“.

JALURONIUS CS – Hydronormalizačné sérum na suchú pokožku

Hydratuje, zjemnuje a rozjasňuje pleť, ktorá je dehydratovaná s nedostatkom lipidov.

JALURONIUS – Hydratačné sérum na normálnu a zmiešanú pleť

Tónizuje pleť a hlbkovo hydratuje bez prebytku mazu.

PURE PERFECTION – Hydratačný lifting – Intenzívna dvojtýždňová kúra vo forme ampuliek na báze kyseliny hyalurónovej a kolagénu.

Pleť je obnovená, rozjasnená, revitalizovaná a pevná.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie