3 najznámejšie látky v kozmetickom priemysle

Kyselina hyalurónová, kolagén, peptidy … .tieto termíny a zložky prevládajú v dnešnom žargóne kozmetického priemyslu.

ČO SÚ TIETO ZLOŽKY A AKO SA ODLIŠUJÚ?

Vo všeobecnosti sú všetky tri zložky prirodzene tvorené v ľudskom tele a zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní mladistvej a zdravej pokožky.

KOLAGÉN

Kolagén je bielkovina, ktorú vaše telo produkuje na podporu štruktúry pokožky a udržuje ju pevnú a elastickú. Produkcia kolagénu klesá pomerne rýchlo, keď sa starneme:

MENEJ KOLAGÉNU  =  HORŠIA ŠTRUKTÚRA POKOŽKY  =  VIAC VRÁSOK

Kolagén tvorí približne 70% hmotnosti bielkovín tvoriacich pokožku. Kolagénové vlákna tvorené fibroblastami sú zodpovedné predovšetkým za jej pružnosť a pevnosť, a jej ochabnutie je dôsledok narušenia tvorby kolagénu v organizme. Používaním kolagénových prípravkov sa doplní nedostatok bielkovín v tele. Tieto nedostatky sú príčinou začínajúcich príznakov starnutia človeka.

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Kyselina hyalurónová  je „prírodná hydratačná látka“. Jej hlavnou funkciou v tele je viazať vodu. Veľké množstvo kyseliny hyaulóronovej sa nachádza v kožnom tkanive, takže je dôležitou zložkou pri udržiavaní zdravej pokožky!

Mladá pleť je hladká a vysoko elastická, pretože obsahuje vysokú koncentráciu kolagénu aj kyseliny hyalurónovej.  Kolagén a kyselina hyalurónová sú základné stavebné prvky kože. Kolagén spevňuje pleť a kyselina hyalurónová vyživuje a hydratuje kolagén. Kyselina hyaulóronová  viaže na vodu a pomáha udržiavať kolagén hydratovaný a elastický

DOSTATOK HYDRATÁCIE = ZDRAVÁ A PLNÁ POKOŽKA

V mladosti je pleť bacuľatá, hladká, pružna, plná vďaka vysokej koncentrácii kyseliny hyalurónovej. Vekom sa v tele stráca. Produkuje sa jej menej. Bohužiaľ ako starneme, telo nie je schopné udržať rovnakú úroveň koncentrácie kyseliny hyalurónovej, čo má za následok, že pokožka sa stáva suchou a náchylnou k vráskam a stráca elasticitu.

Pre spomalenie procesov starnutia je vhodné používať kyselinu hyaluronovú. Kyselinu hyaluronovú je možné dopĺňať formou kozmetiky – gély, krémy, séra, ampulky, formou výživového doplnku alebo injekčne. Pomáha stimulovať tvorbu kolagénu doplnením vlhkosti a výživy kolagénu a spomaliť proces starnutia.

PEPTIDY

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré vznikajú pri rozpade kolagénu a kožného tkaniva. Peptidy v podstate signalizujú bunkám, že koža bola poškodená a že potrebuje produkovať viac kolagénu .

VIAC PEPTIDOV = BUNKY PRODUKUJÚ VIAC KOLAGÉNU A KYSELINY HYALURÓNOVEJ  = ZDRAVÁ, MLADÁ KOŽA.

Peptidy dokážu eliminovať a odstrániť závažné estetické vady a defekty. Napr. veľmi účinne vyhladiť alebo úplne odstrániť vrásky, zjemniť a omladiť pokožku. Pre správne fungovanie buniek, tkanív, orgánov a v podstate celého tela musí byť v tele dostatočné množstvo potrebných peptidov. Avšak, s vekom (prakticky už po 20. roku života) začína v tele narastať nedostatok peptidov.

Peptidy majú ohromný potenciál  zabezpečiť človeku ideálnu fyzickú a psychickú kondíciu, regeneráciu, sviežosť, vitalitu, mladistvý vzhľad, dlhovekosť, celkovo výborné zdravie a veľmi vysokú kvalitu života.

Ktorý z nich používať?

Samozrejme, všetky tri látky sú veľmi dôležité v starostlivosti o pleť. Nikdy nie sme príliš mladí alebo starí, aby sme chránili a starali sa o svoju pleť.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie